🌳 Czy zauważyliście, że niektóre rodzaje drzew wpływają lub przyciągają Was bardziej niż inne? Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, w jakim stopniu możecie uosabiać niektóre cechy tego drzewa we własnym temperamencie?🌳

Które drzewa mogą być przykładem Waszych cech i dlaczego?

🌱 Czy jesteś efektownym KLONEM – typem osoby, która lubi wyróżniać się z tłumu i zwracać na siebie uwagę? Czy ludzie postrzegają Cię jako barwną osobowość i pogodną postawę? Jeśli tak, być może Twoje drzewo jest klonem.
🌱 Jeśli klony są ekstrawertykami lasu, ŚWIERKI są skromnymi introwertykami. Jeśli jesteś świerkowym temperamentem, możesz być tym, który spokojnie stoi, gotowy zaoferować pomoc, gdy tylko inni tego potrzebują. Podobnie jak zdolność świerka do wytrzymywania dużych obciążeń, masz większą siłę niż inni mogą przypuszczać. Zwykle nie narzekasz, gdy życie staje się wymagające. Po prostu robisz to, co trzeba.
🌱 Mógłbyś identyfikować się z niektórymi cechami DĘBU? Czy jesteś osobą konsekwentną, cierpliwie dążącą do postawionego celu? Czy potrafisz być twardy i szczelnie zamknięty (jak żołądź), opierając się na tym, co rzuca Ci świat? Czy potrafisz, podobnie jak liście dębu, zregenerować się w razie potrzeby?
🌱 Jedną z podstawowych cech większości SOSEN jest elastyczność. Czy potrafisz gładko dostosowywać się do zmieniających się okoliczności? Czy lubisz poruszać się w harmonii z otaczającymi Cię ludźmi? Jeśli tak, być może jesteś sosną. Możesz poszukać towarzystwa tego drzewa, gdy potrzebujesz doładowania.
🌱 Cechą BUKA jest wrażliwość. Czy Ty również czujesz, że ludzie i wydarzenia wokół ciebie są nieuchronnie dotykane w trwały sposób? Czy na zdarzenia w swoim otoczeniu reagujesz emocjonalnie? Być może dzielisz cechy buka.
🌱 Czy jesteś osobą, której wygląd fizyczny lub emocjonalny regularnie zmienia się w oczach otaczających Cię osób? Jeśli często pokazujesz różne oblicza, Twoje drzewo może być MODRZEWIEM.
🌱 Jeśli kiedykolwiek nazwano Cię „starą duszą”, twoje drzewo może być CEDREM. Podobnie, jeśli masz tendencję do zamykania się w sobie.
🌱 Tak, jak cedr, wykazujesz się odpornością i umiejętnością rozwijania się mimo niesprzyjających warunków.

Opracowanie: Neil Baldwin, Association of Nature & Forest Therapy

Czy znaleźliście już „swoje” drzewo? Silnie utożsamiacie się z jednym z gatunków, a może łączycie w sobie cechy kilku rodzajów drzew?

Podobne wpisy