Natura hazardzisty
Czy natura może pomóc w walce z uzależnieniem? Odpowiedzi szukali japońscy naukowcy z zespołu dr Hiroko Ochiai.
Czy natura może pomóc w walce z uzależnieniem? Odpowiedzi szukali japońscy naukowcy z zespołu dr Hiroko Ochiai.
Medycyna czerpie z zasobów leśnych pełnymi garściami. To, co znajdziemy w naszych apteczkach domowych w dużej mierze zawdzięczamy właśnie przyrodzie.
Koreańczycy przodują w promocji zdrowia płynącego z natury. 37 lasów rekreacyjnych i kilkanaście centrów terapii leśnej mogą pochwalić się całorocznym obłożeniem.
Przeprowadzone w ciągu ostatnich lat analizy udowodniły istnienie licznych połączeń między ośrodkami węchu, a ośrodkami odpowiedzialnymi za emocje i motywacje.
Wprowadzony w Korei program zajęć leśnych skutecznie poprawił objawy depresyjne u pacjentów w trakcie farmakoterapii. Efekt okazał się lepszy od zwykłego leczenia ambulatoryjnego.
Na fali zainteresowania wykorzystaniem AI niemal w każdej dziedzinie, być może warto przyjrzeć się, w jaki sposób mogłaby wpłynąć na praktykę shinrin-yoku/ kąpieli leśnych?
Kąpiele leśne są usługą dla firm. Służą poprawie zdrowia i samopoczucia pracowników, którzy cierpią na syndrom wypalenia zawodowego, są przemęczeni, przepracowani i zdemotywowani.
W 2014 roku zespół koreańskich naukowców sprawdził wpływ leśnej terapii na odczuwanie objawów CWP, czyli przewlekłego, uogólnionego bólu.
BDNF to białko, które można nazwać najlepszym przyjacielem naszych mózgów. Jak wspiera je kontakt z naturą i dlaczego lubi kąpiele leśne?
Lekarze z jednej ze szkockich Wysp Szetlandzkich przepisują swoim pacjentom różne formy kontaktu z naturą. Co, w połączeniu z innymi terapiami, ma pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi czy napadów lęku i poprawić samopoczucie.
End of content
End of content