🌿🙏 Naturalne wydaje się włączenie ćwiczeń oddechowych do praktyki kąpieli w lesie. Przeanalizujmy kilka ćwiczeń oddechowych do spróbowania.

Techniki oddechowe

🌱 Oddychanie brzuchem
Na początek zamknij oczy, połóż jedną rękę na brzuchu, a drugą na piersi i weź głęboki wdech. Poczuj, jak powietrze wypełnia brzuch, podczas gdy żebra pozostają nieruchome. Następnie powoli odetchnij, czując, jak brzuch odpływa. Kontynuuj przez 10 oddechów, koncentrując się wyłącznie na oddychaniu. Jeśli twój umysł wędruje, delikatnie poprowadź go z powrotem do oddechu. Na ostatnim oddechu otwórz oczy i przywróć świadomość do lasu.

🌱 Oddychanie do nozdrza
Umieść palec wskazujący i środkowy jednej dłoni po obu stronach nosa. Zablokuj lewe nozdrze i oddychaj prawą stroną. Następnie zablokuj prawe nozdrze i wydychaj lewą. Wykonaj ten sam wzór oddechu pięć razy.
Następnie wykonaj pięć oddechów, blokując prawe nozdrze podczas wdechu i lewe nozdrze na wydechu, a następnie naprzemiennie modeluj.

🌱 Głośny lew
Wdychaj głęboko przez nos, a następnie otwórz usta tak szeroko, jak to możliwe, wystawiaj język i oddychaj potężnym hhhhhhhh. Kontynuuj ten wzór oddechu przez 5 pełnych oddechów.
Las jest doskonałym miejscem do ćwiczenia tego ćwiczenia, kiedy nikt na nas nie patrzy! 

Ćwiczenia oddechowe – korzyści

Ćwiczenia oddechowe przynoszą wiele korzyści dla twojego ciała i stanu psychicznego:

🌿 Klinicznie udowodniono, że zmniejsza stres, aktywując przywspółczulny układ nerwowy.
🌿 Podnosi poziom tlenu we krwi
🌿 Obniża tętno i ciśnienie krwi
🌿 Rozszerza płuca i otwiera je na więcej fitoncydów
🌿 Pomaga uzyskać uziemienie
🌿 Dostraja do pulsu lasu

Ćwiczenia oddechowe są idealnym towarzyszem kąpieli w lesie, ponieważ pogłębiają poczucie relaksu i skupienia i umożliwiają zanurzenie w praktykę shinrin-yoku.

Za: Forestbathingcentral.com

Podobne wpisy